Brigáda na týpkovky 21.4. 2012

16.04.2012 09:04

Důvod

Důvod je prostý. Tyče jsou ze dřeva. :) To znamená, že s nimi čas a šikovní lidé udělají své. Každý rok se starší tyče trochu krátí a samozřejmě se při stěhování na a z tábořiště nějaké poškodí tak, že jsou nepoužitelné. Z tohoto důvodu je potřeba jednou za čas tento tyčový arzenál obnovit. Celkově je na středisko potřeba cca 150 tyčí, letos se budeme snažit udělat co nejvíce, ale ne všechny, i když bylo byto pěkné. Takže ideální plán je 50 nových tyčí.

Kdy

Důležitý to údaj. Na tuto akci je vybráno datum 21.4. 2012.

Kde

Samotné těžení tyčí bude probíhat v areálu Břízky v Jablonci nad Nisou.

Kdo

Kdokoliv kdo chce pomoci. Nenastavujeme žádnou věkovou hranici. Rodiče, kamarádi, přátelé, skauti, neskauti... :) Čím více, tím lépe!

Sraz

A nyní sraz. Sešli bychom se již daného dne v 7:30 na parkovišti u bývalé Delvity u Textilany (vlastně už také bývalé...) (viz https://mapy.cz/s/3tCY).

Návrat

Návrat bude podle toho kolik se nás sejde, jaké bude počasí, jak to půjde..., ale počítejme mezi 16-18 hodinou.

Co je potřeba

Potřeba jsou každé ruce. :) Ale hlavně si s sebou vemte rukavice, pracovní olečení, jídlo. Pokud můžete vzít motorovou pilu, tak jí vemte. A sekery, ideálně Fiskars. A kdo může jet autem a bude ochoten nabrat ty, co nemohou.

Co zajistíme

Zajištěn z naší strany bude benzín a olej do motorovek (pokud používáte nějaký speciální, tak si vemte radši svůj), protažení těla a hezky strávený den v lese. :)

Komu, co a jak

Svoji účast, pily a auta (abychom měli přehled) hlašte jedné z osob zapsaných níže.

Nikola Štěpánová Nuggeta | Telefon: 604 361 301 | Email: nuggeta@skautlib.cz
Štěpánka Kulichová Šťopka | Telefon: 777 859 559 | Email: stopik.k@centrum.cz